Szeretnék felvetni pár gondolatot, amivel muszáj lenne foglalkozni, mielőtt belevág az ember az egészbe.......
Mindkét részről vannak fenntartások.
A párnak, el kell fogadnia, hogy a születendő baba bármiben hasonlíthat a donorra, bármit örökölhet tőle, vagy annak családjától.
Legyen az külső-belső tulajdonság, betegsére való hajlamok......
A nőnek el kell fogadnia, hogy biológiailag a donortól és az ő párjától fogant a magzat, de ő hordja ki, ő szüli meg, ő neveli fel.
Akár rokontól kapnak, akár legjobb barátnőtől, KÉREM gondoljon bele mindegyik fél, hogy a donor látni fogja a babát felnőni - ezzel együtt tud majd élni?
Ha nem rokon - A donornak el kell fogadni, és együtt kell élni azzal a gondolattal, hogy ,,van egy gyermeke,, akit valószínűleg nem fog látni felnőni.
(bár nem tudom, hogy aki pénzt kér érte, mi zajlik le a lelkében ezzel kapcsolatban)
Hiába beszélik a pszichológusok, hogy a gyereknek el kell mondani miért, hogyan, kitől fogant, ezt kivitelezni NEM lehet.
A mai társadalom ezt NEM képes elfogadni, ezért ezt mindenki titkolja a rokonok, barátok, ismerősök előtt.
Mielőtt bárki belevág, jól gondolja meg, kinek is beszél majd róla, mert a későbbiekben gondolom senki se szeretné, ha X év múlva egy összeveszésnél valaki a gyerek fejéhez vágná a dolgokat.
ÁTVERÉSEK
Donort találni sem könnyű. Mindkét oldalról kaptam olyan leveleket is, amelyekben arról számoltak be, hogy miután a pár kifizette a donornak a pénzt, vagy rögtön eltűnt, vagy miután rájött mire vállalkozott, nem volt elérhető.
Ugyanakkor a másik oldalról... a donor végigcsinálta az adományozást, és nem kapta meg az előre megbeszélt összeget.
Nem tudok más tanácsot adni, mint hogy nagyon körültekintőnek lenni, esetleg szerződésben rögzíteni ki mit vállal, így talán elkerülhetőek lennének az átverések.
Donorból meddő...
Igen, sajnos előfordul, hogy aki segít másoknak, ennek következtében ő is meddő lesz. A hormonok megterhelik a szervezetet, és cisztákat, myómákat, pajzsmirigy gondokat, májelégtelenséget, cukorbetegséget.... satöbbit okozhatnak. A petefészkek leállnak, nem termelnek több petesejtet. Ezért szerepel a jogszabályban, hogy csak gyermekes nő lehet donor.
,,...Másokat babához segítettem, annak az árán, hogy nem lehet több gyerekem.,, - idézet egy levélből.
Szóval - szerintem - kérhet a donor akármennyit, az egészséget nem lehet megfizetni. De ő dönti el, hogy kockára teszi, vagy sem.
Donor kontra donor
A kapott levelek alapján kétféle donort tudok megkülönböztetni.
Az egyik, aki rokonán, barátján, barátnőjén, ismerősén szeretne segíteni, a másik, aki otthonülő unatkozó anyuka, általában lusta elmenni dolgozni, és ebből akar megélni.
A kettő nem összekeverendő, mert az elsőként leírt donor nagy valószínűséggel egyszer segít valakinek, így nála nagyon kicsi az esély arra, hogy meddővé válik. Míg a másodikként leírt donor 3-4-5-6-7 vagy akár 8-szor is ,,adományoz,, petesejtet, aztán csodálkozik, ha azzal szembesül, hogy leáll a petefészkek működése.
(vagy nem termékenyül meg)
Ezért is lenne rá nagy szükség, hogy az egész folyamatról, a menetéről, mellékhatásairól, következményeiről eljusson az információ az érintettekhez.... akik nagyon sokan vannak, mégse kap elég reflektorfényt a petesejt adományozás...... mert általában csak azoknak fontos, akiknek ez az utolsó esélyük hogy gyerekük legyen.
NO COMMENT